44A1221-14-0/9-9
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Prodotto No:
44A1221-14-0/9-9
Descrizione:
CABLE 2COND 14AWG WHITE SHLD
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Usage -
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type Braid
Shield Material Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Thickness 0.0070" (0.178mm)
Jacket (Insulation) Material Polyvinyl Fluoride (PVF)
Product Status Active
Wire Gauge 14 AWG
Ratings -
Series -
Shield Coverage 85%
Length -
Conductor Insulation Polyvinyl Fluoride (PVF)
Voltage 1000 V
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Conductor Strand 19/27
Conductor Material Copper, Tinned
Jacket Color White
Features -
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.236" (5.99mm)