44A3121-16-0/9
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Prodotto No:
44A3121-16-0/9
Descrizione:
CABLE 2COND 16AWG SHLD
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Usage -
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type Braid
Shield Material Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Thickness -
Jacket (Insulation) Material Polyolefin (PO)
Product Status Active
Wire Gauge 16 AWG
Ratings -
Series Military, MIL-STD-681
Shield Coverage 85%
Length -
Conductor Insulation -
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Conductor Strand 19/29
Conductor Material Copper, Tinned
Jacket Color -
Features -
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.166" (4.22mm)