44AM1111-24-4-4CS356
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Prodotto No:
44AM1111-24-4-4CS356
Descrizione:
HOOK-UP STRND 24AWG 600V YELLOW
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness -
Jacket (Insulation) Material Polyvinyl Fluoride (PVF)
Product Status Active
Wire Gauge 24 AWG
Ratings -
Series MIL-W-81044 and MIL-C-27500, 44AM1111
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Conductor Strand 19/36
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color Yellow
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.071" (1.80mm)