44AM1121-20-9/96-9
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Prodotto No:
44AM1121-20-9/96-9
Descrizione:
CABLE 2COND 20AWG WHITE SHLD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Usage -
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type Braid
Shield Material Copper, Silver Coated
Jacket (Insulation) Thickness 0.0050" (0.127mm)
Jacket (Insulation) Material Polyvinyl Fluoride (PVF)
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG
Ratings -
Series -
Shield Coverage 85%
Length -
Conductor Insulation -
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Conductor Strand -
Conductor Material Copper, Tinned
Jacket Color White
Features -
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.143" (3.63mm)