44AM1121-26-0/9-9
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Prodotto No:
44AM1121-26-0/9-9
Descrizione:
CABLE 2COND 26AWG WHITE SHLD
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type Braid
Shield Material Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Thickness 0.0050" (0.127mm)
Jacket (Insulation) Material Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Product Status Active
Wire Gauge 26 AWG
Series -
Shield Coverage 85%
Length -
Conductor Insulation Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Conductor Strand 19/38
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.101" (2.57mm)