Rubycon
Prodotto No:
450UFG470MBN35X50
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CAP ALUM 470UF 20% 450V RADIAL
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$12.3975
$12.3975
10
$11.7762
$117.762
50
$9.91705
$495.8525
100
$9.29727
$929.727
500
$8.243568
$4121.784
1000
$7.747706
$7747.706
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 2.047" (52.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.886" (22.50mm) |
| Voltage - Rated | 450 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.378" Dia (35.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 3.61 A @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 10000 Hrs @ 85°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | UFG |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 5.054 A @ 10 kHz |
| Mfr | Rubycon |
| Capacitance | 470 µF |
| Package | Bulk |