462A011-12-0
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Prodotto No:
462A011-12-0
Descrizione:
HEATSHRINK BOOT BRKOUT 3:1 SZ11
Guida per l'utente
Color Black
Small Diameter Recovered 0.142" (3.61mm)
Material Fluoroelastomer (FKM), Flexible
Small Recovered Length 1.000" (25.40mm)
Product Status Active
Large Diameter Recovered 0.260" (6.60mm)
Series Thermofit 462A0
Large Diameter Supplied 0.520" (13.21mm)
Type Boot, Transition - Breakout, 3:1
Shell Size - Insert 11
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Large Recovered Length 0.819" (20.80mm)
Features -
Package Bulk
Small Diameter Supplied 0.260" (6.60mm)
Total Length Recovered 1.819" (46.20mm)