464-GAR60H-NGO
Visual Communications Company - VCC
Prodotto No:
464-GAR60H-NGO
Descrizione:
PMI .250" LED 60V TAB DIFF GREEN
Guida per l'utente
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 50°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 5mcd Amber, 5mcd Green, 5mcd Red
Product Status Obsolete
Lamp Color Amber, Green, Red
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Lens Style Round with Flat Top
Series 464
Type LED
Voltage 60V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Green
Wavelength - Peak -
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 9mA
Lens Size 9.91mm Dia