464-GLP15H-NGO
Visual Communications Company - VCC
Prodotto No:
464-GLP15H-NGO
Descrizione:
PMI .250" LED 15V TAB DIFF GREEN
Guida per l'utente
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 50°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 2.3mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Green
Type LED
Voltage 15V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Green
Wavelength - Peak 565nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 2mA
Lens Size 9.91mm Dia