464-NKB60H-CBO
Visual Communications Company - VCC
Prodotto No:
464-NKB60H-CBO
Descrizione:
PMI .250" LED 60V TAB CLEAR BLU
Guida per l'utente
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 15°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 3000mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Blue
Type LED
Voltage 60V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Blue
Wavelength - Peak 465nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 7mA
Lens Size 9.91mm Dia