464-NWR15H-CRO
Visual Communications Company - VCC
Prodotto No:
464-NWR15H-CRO
Descrizione:
PMI .250" LED 15V TAB CLEAR RED
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 30°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 2800mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Red
Type LED
Voltage 15V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Red
Wavelength - Peak 634nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 24mA
Lens Size 9.91mm Dia