464-NWR60H-CWO
Visual Communications Company - VCC
Prodotto No:
464-NWR60H-CWO
Descrizione:
PMI .250" LED 60V TAB CLEAR RED
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 30°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 2800mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Red
Type LED
Voltage 60V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak 634nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 9mA
Lens Size 9.91mm Dia