464W-BCG60H-NGO
Visual Communications Company - VCC
Prodotto No:
464W-BCG60H-NGO
Descrizione:
PMI .250" LED 60V WIRE DIFF GREE
Guida per l'utente
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle 24°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 80mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Green
Type LED
Voltage 60V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Green
Wavelength - Peak 565nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 9mA
Lens Size 9.91mm Dia