464W-BCR15H-CRO
Visual Communications Company - VCC
Prodotto No:
464W-BCR15H-CRO
Descrizione:
PMI .250" LED 15V WIRE CLEAR RED
Guida per l'utente
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle 35°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 120mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Red
Type LED
Voltage 15V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Red
Wavelength - Peak 635nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 24mA
Lens Size 9.91mm Dia