464W-LRG15H-CGO
Visual Communications Company - VCC
Prodotto No:
464W-LRG15H-CGO
Descrizione:
PMI .250" LED 15V WIRE CLEAR RED
Guida per l'utente
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle 60°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 40mcd Green, 90mcd Red
Product Status Obsolete
Lamp Color Green, Red
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Lens Style Round with Flat Top
Series 464
Type LED
Voltage 15V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Green
Wavelength - Peak 565nm Green, 660nm Red
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 24mA
Lens Size 9.91mm Dia