464W-RAG120-NAO
Visual Communications Company - VCC
Prodotto No:
464W-RAG120-NAO
Descrizione:
PMI .250" LED 120V WIRE DIFF RED
Guida per l'utente
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle 60°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 6mcd Amber, 6mcd Green, 6mcd Red
Product Status Obsolete
Lamp Color Amber, Green, Red
Ratings AC
Lens Style Round with Flat Top
Series 464
Type LED
Voltage 120V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Amber
Wavelength - Peak -
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 3.5mA
Lens Size 9.91mm Dia