464W-RLP60H-NRO
Visual Communications Company - VCC
Prodotto No:
464W-RLP60H-NRO
Descrizione:
PMI .250" LED 60V WIRE DIFF RED
Guida per l'utente
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle 50°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 2.3mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Red
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Type LED
Voltage 60V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Red
Wavelength - Peak 635nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 2mA
Lens Size 9.91mm Dia