46W-BCR60H-CWO
Visual Communications Company - VCC
Prodotto No:
46W-BCR60H-CWO
Descrizione:
PMI .250" LED 60V WIRE CLEAR RED
Guida per l'utente
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle 35°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 120mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Red
Type LED
Voltage 60V
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak 635nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 9mA
Lens Size 7.11mm Dia