46W-NKR12H-CWO
Visual Communications Company - VCC
Prodotto No:
46W-NKR12H-CWO
Descrizione:
PMI .250" LED 12V WIRE CLEAR RED
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle 15°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 3600mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Red
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Type LED
Voltage 12V
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak 634nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA
Lens Size 7.11mm Dia