46W-NWG48H-CGO
Visual Communications Company - VCC
Prodotto No:
46W-NWG48H-CGO
Descrizione:
PMI .250" LED 48V WIRE CLEAR GRE
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle 45°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 2400mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Green
Type LED
Voltage 48V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Green
Wavelength - Peak 520nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 9.5mA
Lens Size 7.11mm Dia