46W-NWR12H-NRO
Visual Communications Company - VCC
Prodotto No:
46W-NWR12H-NRO
Descrizione:
PMI .250" LED 12V WIRE DIFF RED
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle 30°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 2800mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Red
Type LED
Voltage 12V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Red
Wavelength - Peak 634nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA
Lens Size 7.11mm Dia