Casa / Tape / 5-F9460PC-1.5S
minImg
5-F9460PC-1.5S
3M (TC)
Prodotto No:
5-F9460PC-1.5S
Produttore:
3M (TC)
Descrizione:
TAPE ADHSV TRAN 1 1/2"X 1.5" 5PK
Guida per l'utente
Usage Attachment, High Temperature Applications
Storage/Refrigeration Temperature 60°F ~ 80°F (16°C ~ 27°C)
Thickness - Adhesive 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)
Color Clear
Backing, Carrier Polycoated Kraft Liner
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0040" (4.0 mils, 0.102mm)
Thickness 0.0060" (6.0 mils, 0.152mm)
Series VHB™ F9460PC
Length 1.50" (38.10mm)
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 300°F (149°C)
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Adhesive Transfer
Width 1.50" (38.10mm) 1 1/2"