Casa / Specialized / 50000-1240HLF
minImg
50000-1240HLF
Amphenol ICC (FCI)
Prodotto No:
50000-1240HLF
Produttore:
Amphenol ICC (FCI)
Descrizione:
CONN RCPT 240POS PCB
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Number of Rows 3
Number of Positions 240
Voltage Rating -
Color Black
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps) -
Contact Finish Gold
Termination Solder
Connector Usage -
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Series HPC™
Number of Columns 80
Connector Style -
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)