503HC2102K2SM6
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Prodotto No:
503HC2102K2SM6
Descrizione:
CAP FILM 0.05UF 10% 1KVAC CHASS
In magazzino : 4
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP)
Applications Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 1.201" (30.50mm)
Tolerance ±10%
Termination Threaded, Female
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.677" L x 1.189" W (68.00mm x 30.20mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.5 mOhms
Ratings -
Series HC2
Voltage Rating - DC -
Package / Case Nonstandard
Voltage Rating - AC 1000V (1kV)
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.05 µF