504HC6800K2EM8
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Prodotto No:
504HC6800K2EM8
Descrizione:
CAP FILM 0.5UF 800VAC CHAS MT
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP)
Applications Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 1.193" (30.30mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination Threaded, Female
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.205" L x 2.598" W (56.00mm x 66.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 0.9 mOhms
Ratings -
Series HC6
Voltage Rating - DC -
Package / Case Nonstandard
Voltage Rating - AC 800V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.5 µF