505HC3400K2EM8
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Prodotto No:
505HC3400K2EM8
Descrizione:
CAP FILM 5UF 10% 400VAC CHAS MT
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP)
Applications Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 2.618" (66.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination Threaded, Female
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.205" L x 1.189" W (56.00mm x 30.20mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 0.1 mOhms
Ratings -
Series HC3
Voltage Rating - DC -
Package / Case Nonstandard
Voltage Rating - AC 400V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 5 µF