505PHC330KJ
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Prodotto No:
505PHC330KJ
Descrizione:
CAP FILM 5UF 10% 330VDC AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.886" Dia x 1.339" L (22.50mm x 34.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.2 mOhms
Ratings -
Series PHC
Voltage Rating - DC 330V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 220V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 5 µF