506DCN2R7Q
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Prodotto No:
506DCN2R7Q
Descrizione:
CAP 50F -10%, +30% 2.7V T/H
In magazzino : 7970
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Height - Seated (Max) 1.654" (42.00mm)
Tolerance -10%, +30%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Termination PC Pins
Voltage - Rated 2.7 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 60°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 25mOhm
Series DCN
Package / Case Radial, Can
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 50 F