506DER2R5SLZ
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Prodotto No:
506DER2R5SLZ
Descrizione:
CAP 50F -20% +50% 2.5V T/H
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 1.634" (41.50mm)
Tolerance -20%, +50%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Termination PC Pins
Voltage - Rated 2.5 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 30mOhm
Series DER
Package / Case Radial, Can
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 50 F