506PHC250K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Prodotto No:
506PHC250K
Descrizione:
CAP FILM 50UF 10% 250VDC AXIAL
In magazzino : 157
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.457" Dia x 2.323" L (37.00mm x 59.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.5 mOhms
Ratings -
Series PHC
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 50 µF