507DCN2R7SEW
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Prodotto No:
507DCN2R7SEW
Descrizione:
CAP 500F -20% +50% 2.7V T/H
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +50%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Voltage - Rated 2.7 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia x 3.740" L (35.00mm x 95.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 60°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 8mOhm
Series DCN
Package / Case Radial, Can
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 500 F