Casa / TVS Diodes / 5.0SMCJ110CA
minImg
5.0SMCJ110CA
Diotec Semiconductor
Prodotto No:
5.0SMCJ110CA
Pacchetto:
DO-214AB (SMC)
Descrizione:
TVS, SMC, 110V, 5000W, BI
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 30.9A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 122V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series 5.0SMCJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 177V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 110V