Casa / TVS Diodes / 5.0SMCJ58CA-AQ
minImg
5.0SMCJ58CA-AQ
Diotec Semiconductor
Prodotto No:
5.0SMCJ58CA-AQ
Descrizione:
TVS, SMC, 58V, 5000W, BI
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 53.4A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 64.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 93.6V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 58V