5.0SMCJ70A
Diotec Semiconductor
Prodotto No:
5.0SMCJ70A
Descrizione:
TVS, SMC, 70V, 5000W, UNI
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 44.2A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 77.8V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 113V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 70V