Casa / TVS Diodes / 5.0SMDJ16CA-QH
minImg
5.0SMDJ16CA-QH
Bourns Inc.
Prodotto No:
5.0SMDJ16CA-QH
Descrizione:
TVS DIODE 16VWM 26VC SMC
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 193A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 17.8V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 26V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 16V