Casa / TVS Diodes / 5.0SMDJ58A M6G
minImg
5.0SMDJ58A M6G
Taiwan Semiconductor Corporation
Prodotto No:
5.0SMDJ58A M6G
Pacchetto:
DO-214AB (SMC)
Descrizione:
TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AB
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 53.5A
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 64.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series 5.0SMDJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 93.6V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 58V