510D107M025CG3D
Vishay Sprague
Prodotto No:
510D107M025CG3D
Produttore:
Vishay Sprague
Descrizione:
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.945" (24.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.414" Dia (10.52mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series 510D
Package / Case Radial, Can
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 100 µF