510DX567M063EN2D
Vishay Sprague
Prodotto No:
510DX567M063EN2D
Produttore:
Vishay Sprague
Descrizione:
CAP ALUM 560UF 20% 63V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.319" (33.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series 510DX
Package / Case Radial, Can
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 560 µF