515D109M010FR6AE3
Vishay Sprague
Prodotto No:
515D109M010FR6AE3
Produttore:
Vishay Sprague
Descrizione:
CAP ALUM 10000UF 20% 10V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.398" (35.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.5 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series 515D
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.875 A @ 10 kHz
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 10000 µF