517D106M250CG6AE3
Vishay Sprague
Prodotto No:
517D106M250CG6AE3
Produttore:
Vishay Sprague
Descrizione:
CAP ALUM 10UF 20% 250V RADIAL
In magazzino : 1600
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.787" (20.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 88 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series 517D
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 140.8 mA @ 10 kHz
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 10 µF