Casa / Specialized / 51820-10300000AB
minImg
51820-10300000AB
Amphenol ICC (FCI)
Prodotto No:
51820-10300000AB
Produttore:
Amphenol ICC (FCI)
Descrizione:
CONN RCPT BLADE PWR 3POS EDGE MT
Guida per l'utente
Operating Temperature -20°C ~ 105°C
Number of Rows 1
Number of Positions 3
Voltage Rating -
Color Black
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps) -
Contact Finish Gold
Termination Solder
Connector Usage -
Mounting Type Board Edge, Through Hole, Right Angle
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Obsolete
Series PwrBlade®
Number of Columns -
Connector Style Blade Power
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.300" (7.62mm)