Casa / Specialized / 51967-10007200AALF
minImg
51967-10007200AALF
Amphenol ICC (FCI)
Prodotto No:
51967-10007200AALF
Produttore:
Amphenol ICC (FCI)
Descrizione:
CONN RCPT 72POS PCB
Guida per l'utente
Operating Temperature -20°C ~ 105°C
Number of Rows 4
Number of Positions 72
Voltage Rating -
Color Black
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps) -
Contact Finish Gold or Gold, GXT™
Termination Solder
Connector Usage -
Mounting Type Through Hole
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Series PwrBlade®
Number of Columns -
Connector Style -
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)