5300-49-RC
Bourns Inc.
Prodotto No:
5300-49-RC
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
FIXED IND 10MH 52MA 75 OHM TH
In magazzino : 994
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 30mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 52 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.160" Dia x 0.500" L (4.06mm x 12.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 75Ohm Max
Inductance 10 mH
Series 5300
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 270kHz