54111-108041000LF
Amphenol ICC (FCI)
Prodotto No:
54111-108041000LF
Produttore:
Amphenol ICC (FCI)
Descrizione:
CONN HDR 4POS 0.1" STACK T/H
Guida per l'utente
Number of Rows 1
Number of Positions 4
Color Black
Length - Post (Mating) 0.437" (11.100mm)
Termination Solder
Row Spacing -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.925" (23.500mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold, GXT™
Series BERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.394" (10.000mm)
Length - Tail 0.095" (2.413mm)