54112-803100500LF
Amphenol ICC (FCI)
Prodotto No:
54112-803100500LF
Descrizione:
CONN HDR STACK
Guida per l'utente
Number of Rows 2
Number of Positions 10
Color Black
Length - Post (Mating) 0.334" (8.484mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 15.0µin (0.38µm)
Length - Overall Pin 0.626" (15.900mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.197" (5.000mm)
Length - Tail 0.095" (2.413mm)