54121-108031650LF
Amphenol ICC (FCI)
Prodotto No:
54121-108031650LF
Descrizione:
CONN HDR 3POS 0.1" STACK T/H
Guida per l'utente
Number of Rows 1
Number of Positions 3
Color Black
Length - Post (Mating) 0.156" (3.950mm)
Termination Solder
Row Spacing -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.925" (23.500mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.650" (16.500mm)
Length - Tail 0.120" (3.050mm)