54122-108141200LF
Amphenol ICC (FCI)
Prodotto No:
54122-108141200LF
Descrizione:
CONN HDR 14POS 0.100" STACK T/H
Guida per l'utente
Number of Rows 2
Number of Positions 14
Color Black
Length - Post (Mating) 0.333" (8.450mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.925" (23.500mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.472" (12.000mm)
Length - Tail 0.120" (3.050mm)