54122-407181100LF
Amphenol ICC (FCI)
Prodotto No:
54122-407181100LF
Descrizione:
CONN HDR 18POS 0.100" STACK TH
Guida per l'utente
Number of Rows 2
Number of Positions 18
Color Black
Length - Post (Mating) 0.272" (6.900mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 78.7µin (2.00µm)
Length - Overall Pin 0.825" (20.955mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series BERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.433" (11.000mm)
Length - Tail 0.120" (3.050mm)