54122-809261750RLF
Amphenol ICC (FCI)
Prodotto No:
54122-809261750RLF
Descrizione:
CONN HDR 26POS 0.100" STACK T/H
Guida per l'utente
Number of Rows 2
Number of Positions 26
Color Black
Length - Post (Mating) 0.217" (5.500mm)
Termination Kinked Pin, Solder
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 15.0µin (0.38µm)
Length - Overall Pin 1.025" (26.035mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.689" (17.500mm)
Length - Tail 0.120" (3.050mm)