54122-811502150LF
Amphenol ICC (FCI)
Prodotto No:
54122-811502150LF
Produttore:
Amphenol ICC (FCI)
Descrizione:
CONN HDR 50POS 0.100" STACK T/H
Guida per l'utente
Number of Rows 2
Number of Positions 50
Color Black
Length - Post (Mating) 0.259" (6.579mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 15.0µin (0.38µm)
Length - Overall Pin 1.225" (31.115mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold, GXT™
Series BERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.846" (21.500mm)
Length - Tail 0.120" (3.050mm)